maj 192012
 

W dniu dzisiejszym nasz team w składzie Darek Dudzik, Kamil Chipczyński, Bogusław Gryszko i Rafał Wiaderek postanowił zwiedzić okolice Liberca w Czechach. Kolejną już edycje zawodów Liberecký Svah 2012 organizował bowiem tutejszy Letecký Modelářský Klub. Na starcie stawiło się ogółem 24 zawodników z Czech i Polski, w tym aż 5 juniorów.

W drogę wyruszamy o 7 rano. Słoneczko jest już wysoko, niebo bez chmurne, więc droga zapowiada się dobrze. Do przebycia mamy 81 km, co zajmie nam ok. 1,5 godziny spacerkiem. Wyruszamy dwoma autami. Na drodze panuje mały ruch i na miejscu zbiórki w Záskalí meldujemy się punktualnie o 8:30. Pozostało nam jeszcze 15-to minutowe podejście pod stok.

Stok skierowany jest w kierunku wschodnim i jest dość płaski, ale długi. Z góry roztacza się przepiękny widok na okoliczne wzniesienia. Natomiast południowo wschodni wiatr nie pozostawiał złudzeń co do warunków dzisiejszego latania. Zmienna siła wiatru, duża prawa odchyłka oraz porastające tę stronę stoku drzewa sprawiły, że warunki, w którymi przyszło się nam zmierzyć, były bardzo losowe. Jeśli ktoś trafił termikę zrobił bardzo dobry czas, jeśli nie mógł nawet nie oblecieć wszystkich baz. Mimo pilnowania siły wiatru zdarzały się momenty, że szybowiec po wyrzucie nie pokonał nawet horyzontu.

W czasie zawodów, z niewielkimi przerwami udało się wykonać 4 kolejki lotów. Na uwagę zasługuje fakt, że najlepszy czas zawodów wykonał czeski junior Libor Filip(55.40 sek.). Natomiast wielkimi pechowcami zawodów byli Michal Homola i Zdeněk Hynek, którzy nie zdołali oblecieć ani jednej rundy. Zawody zakończyliśmy ok. 15 godziny.

Pierwsze miejsce zajął Jiří Souček, drugie miejsce Miroslav Trsek, a trzecie Richard Kohl. Nasze miejsca to: Kamil – 7, Bogusław – 8, Rafał -9 i  Darek – 15.

Tabela wyników Liberecký Svah 2012

Bogusław

[galleryview id=83]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.