paź 232012
 

„Respect” to nowy model klasy F3F. Zapraszam do zapoznania się z konstrukcją tego modelu.

Szybowiec powstał na podstawie obserwacji czołówki modeli światowych, tendencji technicznych i aerodynamicznych wiodących producentów modeli w Europie. Jest nieco mniejszy od konkurencji, jego rozpiętość wynosi 2864mm, a długość 1445mm. Prototyp został oblatany na lotnisku w płaskim terenie. Kilkukrotnie został też wystrzelony z holu. Podczas tych stosunkowo krótkich lotów sprawdzono stabilność poprzeczną i podłużną modelu, a także skuteczność wychyleń wszystkich powierzchni sterowych. Na koniec, przy każdym podejściu do lądowania sprawdzono skuteczność hamulców „butterfly”. Niestety pogoda nie pozwoliła na loty na zboczu i sprawdzenie pełnych możliwości modelu, mimo to model wykazuje chęć latania, jest bardzo stabilny i szybki.

Respect w locie jest bardzo cichy, co podpowiada nam, że aerodynamika jest na wysokim poziomie. Czekamy na odpowiednie warunki pogodowe, aby móc sprawdzić model na zboczu. Niżej przedstawiamy kilka fotek. Zapraszam do oglądania i czytania późniejszych wpisów i relacji z dalszych lotów.

Wszystkich chętnych do zakupu i ciekawych zapraszam do zadawania pytań. Model jest dostępny w kilku wersjach materiałowych, od stosunkowo tanich materiałów szklanych, po wysokiej jakości materiały węglowe. Kolorystyka również jest wykonywana pod klienta na podstawie propozycji np: rysunków czy zdjęć.

Jeszcze raz zapraszam.

[galleryview id=120]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.