sty 012013
 

Po długotrwałych przygotowaniach do balów, zabaw sylwestrowych i powitaniu Nowego Roku z butelką szampana przyszedł czas na witanie go z radiem w ręku i modelem w powietrzu. Ten, kto chciał i mógł wyruszył w stronę Jeżowa Sudeckiego, aby na stokach Góry Szybowcowej spotkać się z kolegami i życzyć szczęścia w 2013 roku…

Na spotkanie przybyli Kamil, Darek Dudzik, Rafał z narzeczoną, Marcin z rodziną, Piotrek ze swym szkodnikiem ;), Gerard i ja. Ponieważ wiaterek i temperatura sprzyjała, każdy mógł przywitać nowy rok jak należy, każdy zaliczył co najmniej lot. Wśród rozważań o tym, jaki będzie ten rozpoczynający się rok mogliśmy napatrzyć się na Dingo, Stingera, Ascota, 3 Starlingi i piankową P-40. Wiatr choć wiał z nie najciekawszego kierunku jak na Jeżowie przystało (SW), pozwalał na niezłe wywijasy w powietrzu serwowane przez Rafała i Kamila swoimi modelami. Po 30 minutach wiatr nieco osłabł i zaczął obracać się do południa. Rafał polatał jeszcze nad południowymi głogami zachodniego zbocza, ale nie było to jakieś szaleństwo, a lądował już na lądowisku po zawietrznej stronie góry.

Ja natomiast przeplatałem ciszę brzęczeniem mojej P-40 podrywając go od czasu do czasu w górę. Były nawet momenty, że moja ESA „szybowała” na silnej fali tworzonej przez opływający górę wiatr. Jednak tęsknię do latania szybowcami. To naprawdę poezja.

Na zakończenie pojechaliśmy na główny, południowy stok Góry Szybowcowej, aby tam dzieła powitania mogli dokończyć Piotrek i Darek. Piotrek latał chyba pierwszy raz na głównym zboczu  przy mocno odchylonym na zachód wietrze. Startował pełen obaw, ale lot przebiegł bez przeszkód. Widząc to Marcin, który dość długo się wahał, również zdecydował się na lot. Po 10 minutach lotu wykonał wzorowe lądowanie przed hangarem.

Dzień, jak na 1 stycznia przystało, doskonale nadawał się do lotów. Ciepły wiaterek (ponad 10°C temp odczuwalnej) sprawiał, że ręce nie zmarzły nikomu. Żeby tak było przez całą zimę, a może lepiej, żeby w zimie było jak w zimie?

Bogusław

[galleryview id=131]

  4 komentarze do “Powitanie 2013 roku”

  1. Mówią, że jak w Nowy Rok to tak przez cały rok. Czyli cały sezon z babami na lotnisku 😉

  2. Takie otwarcie sezonu wśród przyjaciół i w taką pogodę sama przyjemność i dobry prognostyk na cały sezon . Znów będziemy szybcy i bardzo niebezpieczni ;))

    • Ja tam wole być bezpieczny 🙂

      • W życiu codziennym należy być bezpiecznym, ale w sensie sportowym Kamil ma wyjątkowo rację 😉 W tym Nowym Roku życzę Wam abyście zawodniczo byli szybcy i niebezpieczni w sensie rywalizacji sportowej i żebyśmy mogli jak najczęściej spotykać się na zawodach i nie tylko! Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla wszystkich kolegów z teamu!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.