kwi 212013
 

Dzisiaj mamy nadzieję kontynuować , a w zasadzie rozpocząć zawody. Wiatr E dochodzący do 7m/s daje nadzieję na rozegranie zawodów, chociaż niestety na najkrótszym zboczu jakim dysponujemy.

Bazy są rozstawione w odległości 80m. Niestety Góra Szybowcowa nie pozwala nam na więcej. Wiatr jest stabilny więc szykujemy modele do startu. Zawody rozpoczyna Waldemar Berezecki. Ponieważ jest nas niewielu spodziewamy się dużej ilości rund. Pierwsza kolejka to „macanie”, gdzie zbocze pracuje, a gdzie jest kiepsko. Rundę tę wygrał Rafał Wiaderek, który jako pierwszy odleciał na przedpole i tam wykonał lot. W kolejnej rudzie Rafałowi nie poszło już tak łatwo, gdyż wszyscy wyciągnęli naukę z jego lotu.

Mimo tego, że wiat przez całe zawody kierunek wiatru zmieniał się w zakresie zaledwie 10 stopni, to warunki na zboczu ulegały dużym zmianom. Napływająca z przedpola termika powodowała pojawienie się banana na twarzy szczęśliwca, który na nią trafił. Na szczęście każdy miał okazję polatać w lepszych i gorszych warunkach.

Największym pechowcem zawodów był Waldek, który aż pięciokrotnie nie zaliczył rundy. Na pocieszenie należy zauważyć, że gdy już trafił  na warunki, robił całkiem niezły wynik. Natomiast najlepszy czas zawodów należy do Jerzego Mataczyno z SMO Feniks – 39,73 sek.

Pod koniec zawodów warunki uległy nieznacznemu pogorszeniu. Wiatr, zwłaszcza na lądowisku zrobił się turbulentny i nieprzewidywalny. Dlatego też w ostatnich kilku rundach mieliśmy kilka spektakularnych lądowań. Modele po podejściu nad lądowisko nie chciały zawracać i wywijały różne karkołomne akrobacje. Jednak obyło się bez strat w sprzęcie i ludziach.

W czasie zawodów były tylko 2 loty powtórkowe z powodu błędu sędziego. Ta mała ilość powtórek pozwoliłam nam rozegrać aż 14 rund do godziny 15!

Zawody wygrał Andrzej Kłusek, drugie miejsce zajął Kamil Chipczyński – 973,98 pkt., a trzecie Rafał Wiaderek – 943,01 pkt.

Tabela wyników – Puchar im. Józefa Grochota

Organizatorem zawodów był Aeroklub Jeleniogórski. Zawody odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Duże słowa uznania należą się składowi sędziowskiemu, który mimo zimnego wiatru staną na wysokości zadania i bardzo sprawnie przeprowadził zawody. Dziękujemy również wszystkim przybył zawodnikom i zapraszamy na jesienny Puchar Karkonoszy wszystkich chętnych. Do zobaczenia na stoku.

Bogusław

[galleryview id=145]

Puchar im. Józefa Grochota – dzień 1

  15 komentarzy do “Puchar im. Józefa Grochota – dzień 2”

 1. Co sie wylecze nie uciecze 🙂 frycowe zaplacone
  Tylko jak ja sie żonie wytlumacze 😀

 2. wg Google Earth bazy były rozstawione na co najmniej 80m. Myślę że warto to dokładne sprawdzić
  pozdrawiam

 3. Rafał nie martw się, tylko Bogusław musi jeszcze raz przeliczyć wyniki z tych zawodów i na pewno załapiesz się na pudło…

 4. Mówisz i masz. Jesteś trzeci 😉

 5. Panowie wydaje mi się, że zrobiliście błąd w wynikach. Polecam lekturę aktualnego Regulaminu FAI SC4 Vol F3 punkt 5.8.13

  • Kuba masz rację – mój błąd. 2 rundy odrzuca sie po 14 kolejkach, a nie przy 14 jak to zrobiłem, za co wszystkich zawodników przepraszam. Wyniki poprawiono.

 6. Andrzej latał szybko i regularnie, Kamil odpalił w połowie zawodów, ale mi najbardziej podobało sie to co zrobił Bogdan w końcówce zawodów. Bardzo piękne stylowo i szybkie przeloty. Boguś – tak trzymaj i tak lataj!

 7. KAMIL
  Tak pyskowałeś na zawody GPP, które organizowałem zeszłego roku. Nigdy nie lataliśmy na bazie 60 m.
  Jak Wy latacie na bazie 60 m to jest ok. I to na dodatek w zawodach PP.
  I gdzie Twoje zasady?
  Czyżbyś został „leśnym dziadkiem” ?
  Nie interesuje mnie co zrobicie z tymi wynikami ale jestem przekonany, że na pewno nie zaliczysz ich do punktacji PP F3F bo to przecież nie zgodne z regulaminem F3F.

  Tomek

  • Tomek ja w tych zawodach byłem zawodnikiem i tyle poza tym że organizator tak się zaganiał że przez pomyłkę podał długość baz przed korektą wykonaną przez nas na wniosek kolegi Waldka Berezeckiego . Masz Tomku GPP możesz zostać zwycięzcą tego cyklu bez licencji i zbędnych formalności życzymy udanej zabawy i gratulujemy znakomitych wyników ….

 8. Mam jakieś wyjątkowe szczęście do tych czwartych miejsc… 😉

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.