cze 012013
 

W sobotę, 1 czerwca na lotnisku modelarskim w Bielawie odbyły się zawody  „Młodzi Modelarze – Lotnicy na start”. Lotnisko mieści się u podnóża znanej wszystkim miłośnikom F3F’u Łysej Góry.

Pogoda nie napawała optymizmem, gdyż padało niemal całą drogę. Na szczęście kilkanaście kilometrów przed Bielawą zaczęło się wypogadzać. Nasz bus dojeżdża na miejsce około 10.00. Po rejestracji zawodników nastąpiła odprawa. Naszą modelarnię reprezentowało 11 małych modelarzy. Rozegrano trzy konkurencje: 1. konkurencja odległościowa modeli na procę, 2. loty z holu F1A/M (Jaskółki), 3. loty z holu F1A, popularne A jedynki. Zawodnicy w każdej konkurencji mieli do wykonania po trzy loty konkursowe.

Nasi modelarze wystartowali w kategorii modeli na procę oraz F1A/M.
W kategorii modeli startujących z gumowej wyrzutni startowali najmłodsi zawodnicy. Dzieci radziły sobie bardzo dobrze a najdalsze loty były nagradzane brawami. Zachodni wiatr o sile ok. 3m/s spowodował, że modele Jaskółek oraz modele A1 startowały z holu o długości 20m. Starty z holu 50-metrowego w tych warunkach skończyłyby się dalekimi spacerami po modele, a na to, niestety, nie było czasu, gdyż zawody trzeba było rozegrać przed zbliżającymi się opadami.

Nasi modelarze z modelarni Jeżów Sudecki zdobyli dwa srebrne medale. Marcelin Niedośpiał zajął drugie miejsce w klasie F1A/M, a Dawid Gulga zajął również drugie miejsce w kategorii modeli wystrzeliwanych z procy. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy pierwszych sukcesów.

Marcin i ja zabraliśmy ze sobą laminaty z nadzieją, że polatamy na Łysej, lecz brak warunków sprawił, że Dingo i Starling pozostały w pokrowcach. Światło dzienne ujrzał jedynie mój model F3K i Hurricane ESA.

Rafał.
[galleryview id=157]

  Jeden komentarz do “Młodzi Modelarze-lotnicy na Start!”

  1. Fajnie, że modelarze z Jeżowa Sudeckiego zajęli 2 miejsce, a Rafał popuszczał model F3K w moim nazwaniu (kormoran). Tylko pogoda nie dopisała, ale pewnie było super!!!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.