sty 012014
 

W Nowy Rok zewsząd płyną życzenia zdrowia i pomyślności. Marcin postanowił przekazać te życzenia nam osobiście i w tym celu zaprosił wszystkich do siebie na Noworoczny Piknik Modelarski.

O godzinie 12:00, jak to było umówione zaczęli stawiać się pierwsi goście. Razem z Marcinem wyruszyli na miejsce pikniku, położoną niedaleko od Marcina łąkę z miejscem na grilla. Koledzy przybyli licznie, całymi rodzinami. Było bardzo dużo dzieci, które puszczały swoje Foxy. A i starsi mieli co puszczać.

Sezon lotów 2014 otworzył Rafał strzelając Rakietę ze spadochronem hamującym. Potem w powietrzu pojawił się Jak, Wilga i Piper. Było też latające skrzydełko, quadrokopter i śmigłowiec. Ja przytaszczyłem Ascota, który mimo słabych warunków też zdołał polatać. Rakieta Rafała startowała kilka razy gubiąc w locie czubek. Z ciekawszych wydarzeń Marcin przeprowadzał holowanie niesterowanego Foxa. Efekt był bardzo komiczny, gdyż Fox zaplatał się w taśme holującą i wyprawiał w powietrzu karkołomne akrobacje niczym hamulec aerodynamiczny. Piotrek z kolei poszczał swój helikopter. Radio trzymał w rękach pierwszy raz po pół roczne przerwie.


Śmigłowiec pilotowany przez Piotra w powietrzu

Na głodomorów natomiast czekały gorące, pyszne kiełbaski i różne napoje, zaczynając od herbaty, a kończąc na … nie herbacie. Wszyscy doskonale się bawili. Pogoda też nam dopisała, bo choć nie było wiatru, to było bardzo ciepło i dzieci bez problemu spędziły prawie 4 godziny na świeżym powietrzu.

Nasze wspaniałe żony też nie mogły narzekać. czas spędzony na pogaduchach będzie dla nich na pewno niezapomniany, choć już teraz zażyczyły sobie na następny piknik wygodne siedziska a’la pień.

Dziękujemy Ci Marcinie za zaproszenie i do zobaczenia na stoku.

Bogusław

[galleryview id=238]

Film z tego noworocznego spotkania przygotowany przez Marcina:

  4 komentarze do “Noworoczny Piknik Modelarski”

  1. To było to każdy zadowolony !!

  2. Ubolewam ze nie byłem ale łamie mnie jakieś choróbsko. Życzę wszystkim więc zdrówka przede wszystkim …

  3. Było 31 osób w tym 13 dzieci. Dziękuję za przybycie i za miłe chwile spędzone razem.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.