lut 062016
 

Na przełomie roku od listopada do końca marca panuje modelarski marazm. Wszyscy leniwie czekają na rozpoczęcie sezonu. Przez kilka poprzednich lat z zazdrością obserwowałem stronę kolegów z Gdańska i okolic, bo działo się tam wiele świetnych rzeczy. Team z 3City spotykał się często to na wspólnym lataniu, to na pracach społecznych, w których prym wiodło dwóch dziadków: Listwa i Kierownik . Niestety od kilku lat ekipa z północy straciła zapał i duch zespołowej rywalizacji sportowej wyzionął ducha.

Odnoszę jednak wrażenie, że nie został pogrzebany, lecz uprowadzony przez naszego kolegę Jurka, który od kilku sezonów jest prowodyrem i animatorem większości spotkań i treningów po cieplejszej stronie Polski. Co ciekawsze Jurek ma dar zaszczepiania swoich pokręconych pomysłów nie tylko ekipie z południa, ale również kolegom z Czech i Niemiec . Efektem jego zaangażowania są dość częste i regularne spotkania w międzynarodowym gronie na kretowiskach w okolicach Strzegomia . Na przełomie roku było ich już kilka, a od grudnia do początku stycznia już 3. Efekty współzawodnictwa można znaleźć na stronie naszego kolegi F3Xvalut i mimo, że są to w zasadzie tylko treningi to muszę powiedzieć, że mają one duże walory sportowe i treningowe, czego dowodem jest liczny udział kolegów z Republiki Czeskiej i Obecność kolegów z Niemiec.


Pitbull po starcie

Wielu może wydawać się, że treningi to czysta sielanka i rekreacja, jednak w takim towarzystwie duch rywalizacji nigdy nie odpuszcza i każdy ciśnie, ile na wiatru pod skrzydłami nie jednokrotnie zaliczając większe lub mniejsze wpadki. W ostatnich kilku treningach było ich kilka: poległo kilka kadłubów, parę bagnetów i i zdarzyło się kilka dziurek w skrzydłach, a po jednej z nich do dziś nie odnalazłem części balastu z mojego już podpisanego Respecta. Co mogę powiedzieć nasze zbocza widziały już wszystko, co lata od Pitbula przez Shinto i kończąc na całej gamie Frycków, jednak ilościowo niepodważalnie prym wiodą Respecty i to co muszę tu bezapelacyjnie zaznaczyć – ich odporność na marchewy jest ogromna.

Analizując wyniki sportowe powiem, że nigdy nikt nie może być pewny wygranej, bo różnice są niewielkie, a walka ostra do ostatniej rundy. Pozostaje mi już tylko zaprosić do oglądania galerii zdjęć i wyników na stronie F3xvault.com . Jurkowi podziękować za zaangażowanie i czekać z niecierpliwością na kolejny SMS o treści ” W sobotę trening, będzie nas 12!”

Kamyczek

ps. W styczniu dotarł do nas Puchar Polski F3F i został on oficjalnie wręczony przez koordynatora Andrzeja Kłuska na zakończenie Rusko In Winter Race 2 zwycięzcy Pucharu Polski F3F 2015 – Jurkowi Mataczyno. Gratulujemy Jurku!

[galleryview id=314]

  Jeden komentarz do “Rusko in Winter Race 2016”

  1. Gratulacje za Puchar Polski dla Kol.Jurka i dalszych wysokich lotów ku sławie Dolnośląskiego Modelarstwa. Organizacja spotkań koło Ruska wspaniała, dzięki jeszcze kilku wspaniałych modelarzy z Jeleniej Góry i Wrocławia.Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia w sezonie 2016 oraz tyle samo lądowań /bezproblemowych!!/ co startów.
    zibi POL1686

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.