lut 212011
 

Od dawna zastanawiałem się, jak poradzić sobie ze znalezieniem odpowiedniego zbocza na wakacyjnym wyjeździe. Można oczywiście korzystać z internetu, ale w szczerym polu, albo wysoko w górach dostępność tego ostatniego może być kłopotliwa. Poza tym nie każdy modelarz ma ze sobą laptopa…

Ale teraz, kiedy nawigacje satelitarne trafiły pod strzechy, a ze względu na cenę i rozmiary są łatwo dostępne i bardzo praktyczne, postanowiłem stworzyć plik POI do programu AUTOMAPA zawierający listę miejsc, w których może odbywać się zabawa modelami RC.

Lista została podzielona na 5 kategorii: zbocza F3F, lotniska, tory samochodowe, baseny dla łodzi i sklepy.
Każdy może dodać do swojej nawigacji tylko te kategorie, którymi jest zainteresowany. Punkty POI obejmują obszar Polski, Czech i Słowacji.

W chwili obecnej na terenie Polski zdefiniowanych jest 41 punktów, ale to dopiero początek projektu.

Instalacja jest bardzo prosta. po rozpakowaniu zawartości archiwum pliki należy umieścić w głównym katalogu Automapy, następnie uruchomić Automapę, otworzyć Menu -> POI -> Zarządzanie.

Teraz importujemy interesującą nas kategorię. Na pytanie: „Czy utworzyć osobny plik?” odpowiadamy „Nie”. Import kończymy zamykając okienko przez kliknięcie „OK”. Teraz następuje kompilacja pliku POI. Możemy jeszcze włączyć wyświetlanie naszych kategorii, żeby punkty te były widoczne na mapie i już.

Wszystkich chętnych zapraszam do uczestniczenia w projekcie. Zapraszam do kontaktu kim-pphu@data.pl .
Projekt powstał przy współpracy z www.rcmapy.com

Pozdrawiam,
Bogusław

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.