wrz 242011
 

Zawody odbyły się 23-24.09.2011 w Koniakowie na malowniczych zboczach góry Ochodzita. Organizatorem zawodów był Aeroklub Bielsko-Bialski, a patronat nad imprezą sprawowały Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Aeroklub Polski. W zawodach wystartowało 34 zawodników, w tym spora grupa kolegów ze Słowacji.

Mimo pięknej i słonecznej pogody zabrakło wiatru, który jedynie chwilami przekraczał wymagane regulaminem FAI 3m/s i dopuszczalną odchyłkę kierunku w stosunku do zbocza. W piątek organizatorowi udało się rozegrać dwie kolejki lotów, które ze sportową walką miały bardzo mało wspólnego. Nastrój poprawiło wieczorne spotkanie integracyjne przy ognisku i nadzieja na lepszą sobotę.

Ranek przywitał nas pięknymi widokami i słońcem, ale wiatru od piątku ubyło jeszcze bardziej. Mimo kolejnych prób łamania regulaminu FAI nie udało się rozegrać ani jednej kolejki lotów, a ich próby zaowocowały uszkodzeniami modeli i nerwową atmosferą wśród zawodników. Po godzinie 16 organizator zdecydował o powrocie do hotelu.

Podczas obiadu i po nim trwały dyskusje co zrobić z dwiema rozegranymi kolejkami lotów. Startujący w zawodach pan J.Ochman po konsultacji z panem J.Bonieckim (obaj panowie są w Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego) uznali, że 2 kolejki „lotów” w nieregulaminowych warunkach można uznać jako Zawody Międzynarodowe i Mistrzostwa Polski F3F 2011, mimo wyraźnych sprzeciwów ze strony większości zawodników z Polski i Słowacji.

Podsumowując: przy okazji tej imprezy złamano niemal każdy z punktów regulaminu FAI liczba kolejek , prędkość i kierunek wiatru, powtórki dla wybranych zawodników pierwszej kolejki i to wszystko w obecności członka Komisji Modelarskiej AP p. Jana Ochmana i przy aprobacie Przewodniczącego p. Jerzego Bonieckiego. Jak teraz wygląda AP i polscy modelarze w oczach kolegów ze Słowacji? Jak wygląda FAI pozwalając takiej organizacji, jaką jest Aeroklub Polski, reprezentować ją na terenie naszego kraju?

Po tej imprezie rozważam rezygnację z licencji modelarskiej AP i udziału w imprezach organizowanych przez tą organizację.

Kamyczek

  2 komentarze do “Mistrzostwa Polski F3F 2011 Koniaków Ochodzita”

 1. Witam
  Osobiście proszę Pana o rezygnację z licencji i onanizowania się na niezliczonych forach bo jako ALFA I OMEGA marnuje Pan czas na byle co, skoro Pan wie lepiej
  Poco płacić składki ,startowe i.t.d .można zrobić zawody niezależne od A.P i głupich organizatorów .
  W Jeleniej Górze macie pewno mniej zasrane zawody i górki czekamy na zaproszenie.
  Na koniec mam pytanie w imieniu kogo Pan walczy JEŻELI KOLEDZY TO BARANY o A.P. i organizatorach nie wspomnę
  p.s. bez złośliwości proszę przekładać umiejętności w lataniu nad klawiaturą

 2. Jak to dobrze, że Bozia ustrzegła mnie przed wyjazdem na te MP. Teraz mogę sobie spokojnie spojrzeć w twarz, że nie brałem udziału w tym KABARECIE.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.