paź 092011
 

Kolejny już w tym sezonie wyjazd na zawody do Czech. Tym razem celem było Ústí nad Orlicí oddalone o 150km od Jeleniej Góry. Spotkanie zaplanowano na godzinę 9:00, więc pobudka o 5:00, kawka, śniadanko i w drogę . Po drodze mgła i deszcz nie napawał nas zbytnim optymizmem.

Na miejscu stawiło się 22 zawodników w tym 16 kolegów z Czech i dzięki gościnności organizatora  6 kolegów z Polski. Niepozorne zbocze położone na skraju lotniska w Ústí przywitało nas drobnym deszczem i słabym wiatrem, osiągającym zaledwie ok 3-5 m/s. Z kolejki na kolejkę wiało coraz lepiej, a przebłyski słońca obudziły termikę, czasy były coraz lepsze i zawody nabierały rozpędu .

Do godziny 15 udało sie rozegrać pięć kolejek lotów. Wygrał kolega Zdeněk Tmej, drugi był Radovan Plch, a trzeci Antonín Hlavsa. Najlepszy czas przelotu uzyskał Václav Vojtíšek 41,7s (Ascot Short). Zwycięzca Pucharu Polski Andrzej Kłusek regulujący nowy model, uplasował się na 16 lokacie. Kolejne miejsca zajęli Stanisław Gumoliński, Jacek Sierpowicz, a na miejscu 20 i 21 uplasowali się kolejno Jerzy Kurek i latający wysłużonym Stingiem Karol Straś .

Ponieważ na tym zboczu latałem już piąty raz udało mi się uplasować na ósmym miejscu mimo, że w jednym z lotów pomyliłem się dwa razy i 57,3s pogrzebało szanse na lepszą lokatę. Uczestnictwo w tych zawodach wzbogaciło mnie o nowe doświadczenia. Szczególne podziękowania kieruję do kolegów z Czech za gościnność i możliwość latania z najlepszymi. Wyniki zawodów w załączniku.

Kamil

Tabela Wyników zawodów F3F Ústí nad Orlicí 2011-10-09

[galleryview id=35]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.