paź 162011
 

W ubiegłą niedzielę w Nowym Mieście na Morawach odbyła się zaległe zawody, które zostały przełożone z 10 września na 16 października. W pierwszym terminie nie dopisał wiatr i impreza miała charakter pamiątkowy.

Organizator przestawił historię modelarstwa zboczowego w Nowym Mieście na Morawach i przypomniał o ludziach z nim związanych. Część kulturalną zakończył lot historycznego modelu szybowca i wręczenie pamiątkowych koszulek i upominków za uczestnictwo. Część sportową przeniesiono na 16 października.

Tym razem, mimo niskiej temperatury (ok 10 st), wiatr pozwolił na rozegranie części sportowej imprezy. Na starcie stawiło się tym razem 11 zawodników z Czech i Polski .

Kierunek wiatru skierował nas na zbocze do Jimramovských Pavlovic, gdzie rozpoczęła się rywalizacja . Prędkość wiatru w zakresie od 4 do 7 m/s z delikatną termiką pozwoliła na rozegranie 6 kolejek lotów po których jednogłośnie zdecydowano o zakończeniu rywalizacji .

Oczekiwanie na ogłoszenie wyników uświetnił lot pokazowy modelu szybowca Swift o rozpiętości 4,65m w wykonaniu Václava Vojtíška. Kłopotliwy okazał się start, gdyż słaby już wiatr nie ułatwił zadania. Lecz dzięki poświęceniu kolegi, który wypuszczał model, wszyscy mogliśmy podziwiać go w powietrzu. Mimo swojej wielkości model, w tych trudnych warunkach, dawał sobie świetnie radę.

Zwycięzcą został Radovan Pich, 2 miejsce zajął Václav Vojtíšek, a 3 miejsce zdobył Antoni Hlavsa. W tak świetnym gronie udało mi się zdobyć czwartą lokatę, a do miejsca na podium zabrakło 3 sekund .

Kolega Bogusław nie miał dnia i musiał uznać wyższość umiejętności sportowych kolegów z Czech i tym samym zadowolić się 9 lokatą. Ze swojej strony pozostaje mi pogratulować zwycięzcom, podziękować organizatorowi  i kolegom z Czech za możliwość udziału w imprezie.

Jednocześnie cały jeleniogórski team składa najserdeczniejsze życzenia oraz życzy następnych pięknych 50 lat svahového létání na Moravě.

Kamil

Aktualizacja – oficjalna tabela wyników dostarczona przez organizatora zawodów.

Tabela Wyników F3F Nové Město na Moravě 2011-10-16

[galleryview id=37]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.