lis 272011
 

Jako iż niedziela przywitała nas bardzo słonecznie, a i przy okazji wietrznie, postanowiliśmy wybrać się na latanie.

Około godziny 11 na górce stawił się Karol, lecz szybko poinformował, ze warunki są kiepskie. Bardzo mnie to zmartwiło, ponieważ miałem ogromną chęć na poganianie Tangą. Zostało lotnisko, na którym stawiła się grupa około 10 modelarzy wraz z modelami silnikowymi. Górowały kombaty, a to za sprawą zbliżających się zawodów.

Do walecznej grupy dołączyło dwóch „nowicjuszy”. Są to Andrzej i Bogdan, ale jak wiadomo latają z nami od lat czym popadnie,  zarówno na górce jak i na lotnisku. Bogdan właśnie wrócił z górki. Pogoda zmienną jest i jednak dało się polatać laminatem, zazdroszczę.

Gdy na lotnisku był już komplet pilotów wystartowaliśmy po raz pierwszy. I tu od razu 2 kolizje, w której dość mocno ucierpiały 4 modele. Kamil uśmiercił Marcinowego Spitfire’a. Marcin lekko zszokowany zbierał części modelu, a Kamil nawet się nie przejął swoim skasowanym Mustangiem. Poległem również ja z Maćkiem. Upiekło się „nowicjuszom” ale  i na nich przyjdzie kolej. No ale cóż, jak trening to trening, chwila klejenia i nasze modele były w powietrzu. Bawiliśmy się dalej, aż zrobiło się ciemno.  Tego dnia latały również nasze elektroszybowce i akrobaty.

Brakowało nam takiego dnia. Niektórzy nadrabiali zaległości, a reszta szlifowała umiejętności. Był to dobry trening przed sobotnimi mikołajkowymi  zawodami, na których mamy zamiar poprzycinać parę tasiemek.

Rafał

[galleryview id=45]

Konrad przesłał krótki filmik z treningu, niestety żadnej kraksy.

  5 komentarzy do “Kolizyjna niedziela”

  1. Aha, i jeszcze zdjęcie tajemniczego obiektu latającego. 😉
    http://img214.imageshack.us/img214/5260/pb270408.jpg

  2. Tu można się dowiedzieć, co w tym samym czasie działo się na górce w Jeżowie Sudecki, potocznie prze laików zwanej Szybowcową.

  3. Rzeź niewiniątek!!! Terminator by powiedział „I’ll be back „, tylko będę miał troche więcej węgla w Spicie.

  4. Krótki filmik z treningu, niestety żadnej kraksy.
    http://www.youtube.com/watch?v=J84rb1iF83o

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.