mar 062012
 

Weekendowe latanie rozpoczęliśmy już w piątek na zboczu zachodnim w Jeżowie Sudeckim. Był to ważny dzień dla Gerarda. Dlaczego? Ponieważ nareszcie mógł oblatać swój nowy model-Starling. Tego dnia latał również Kamil, Piotrek i ja. Odwiedził nas również Bogdan, lecz jego model został w domu.

Na górkę wyruszyłem przed godziną 14. Z daleka było już widać unoszącego się w powietrzu Stingera, którego pilotował Kamil, a na ziemi Gerard przygotowywał nowy model do pierwszego lotu. Drobne korekty ustawień, dla pewności ostatnie sprawdzenie wyważenia i padła komenda: Kamil ląduj! Czas na Starlinga. Gerard po pierwszym locie i całym poprzednim sezonie, który wylatał piankami powiedział: To lata! Podobnego zdania był Piotrek, który swój oblot zaplanował na niedzielę i wiedział, czego już się spodziewać. Ja natomiast bawiłem się Ascotem.

Sobota. O godzinie 13 w tym samym składzie co wczoraj przyjeżdżamy na górę, tym razem wschód, prawie zero… Warunki do latania na zboczu kiepskie, więc w ruch poszły kombaty i akrobaty. Dołącza do nas Marcin z cichą nadzieją na polatanie szybowcem. Po kilku lotach kombatem udajemy się na półkę zbocza wschodniego, na którym starty i lądowania ćwiczy Piotrek nowo nabytym szybowcem Spirit. W towarzystwie paraglajciarzy bawimy się do godziny 17.

W niedzielę warunki były podobne jak dzień wcześniej. Nadal wiało ze wschodu, lecz nieco silniej, co przyciągnęło na górę nas jak i dwóch Darków. Lekcję latania Starlingami prowadził Darek N., a brali w niej udział Marcin oraz Piotrek, który swoim Starlingiem leciał po raz pierwszy. Mimo średnich warunków chłopaki radzili sobie bardzo dobrze. Kolejka do latania jeździła w kółko aż do zmroku.

Czekamy na cieplejsze dni, termikę i przede wszystkim na silny, południowy i zachodni wiatr. Ekipa rośnie w siłę i w nowe modele. Oby tak dalej, wszak wiele zawodów w tym sezonie przed nami.

W weekendowym lataniu udział wzięli:

  • Darek N. – Stinger
  • Darek D. – Ascot
  • Kamil – Stinger, Ascot
  • Marcin – Starling
  • Gerard – Starling
  • Piotrek – Starling, Spirit
  • Rafał – Ascot

Rafał

[galleryview id=65]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.