maj 012012
 

1 maja 2012 już po raz czwarty miłośnicy F3F spotkali się na Łysej Górze w okolicach Bielawy. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie SAK i SM, oraz SCK w Bielawie. 

Na starcie imprezy stawiło się 16 zawodników z całego kraju. Najliczniej reprezentowany był F3F Team z Jeleniej Góry sześć osób, pięciu kolegów z Bielawy, dwóch kolegów z Bielska Białej i kolega Bartłomiej Siudek z Gdańska.

W tym roku zawody rozgrywano przy dość słabym wietrze z kierunku, który uniemożliwia osiąganie dobrych czasów. Jednak determinacja organizatora i zawodników pozwoliła na rozegranie czterech kolejek lotów. Następnie przyszło ochłodzenie,i deszcz który spowodował przerwę . Po 20 minutach i przeniesieniu baz w nowe miejsce rozegrano jeszcze 2 kolejne kolejki, tym razem w dużo lepszych warunkach.

Na uwagę zasługuje lot Jurka Kurka, który w ostatniej kolejce osiągną czas marzenie wszystkich zawodników 50,9 sek. Był to jedyny czas poniżej jednej minuty w całych zawodach.

Należy zauważyć, że organizacja imprezy jak co roku była wzorowa. Do godziny 14 zawodnikom towarzyszył niezawodny team  kateringowy, serwując nam pyszne kiełbaski i kaszaneczki. Natomiast na naganę zasługuje teamowy fotograf. Nie dość, że zabrał na imprezę sprzęt fotograficzny  z nienaładowaną baterią, to jeszcze zapomniał, że zdjęcia można robić telefonem! Buuuu…. Dobrze, że są zdjęcia z rozdania nagród i krótki filmik.

W rywalizacji indywidualnej komplet pucharów odebrali koledzy z naszego Teamu: pierwszy –  Kamil Chipczyński, drugi –  Dariusz Nanowski, a  trzeci – Bogusław Gryszko. Drużynowo 1 i 2 miejsce 2 zespoły z Jeleniej Góry 3 Team z Bielawy.

Podsumowując imprezę z przyjemnością odwiedzę Bielawę na kolejnych zawodach i mam nadzieję że wiatr i jego kierunek pozwoli na znacznie szybsze i bardziej widowiskowe loty. Swoje podziękowania kieruję w imieniu swoim i Teamu F3F z Jeleniej Góry do sponsorów, obsługi technicznej i gastronomicznej, sędziów i kolegów, z którymi miałem przyjemność po raz kolejny brać udział w tej imprezie.

Ze względu na brak możliwości realizacji przepisów FAI dotyczących klasy F3F sędzia główny zawodów uznał ,że punktacja z imprezy nie będzie brana pod uwagę w cyklu GPP . Większość zawodników z Teamu F3F Jelenia Góra poparło tą decyzję.

Kamil

[galleryview id=79]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.