cze 242012
 

Dzisiaj na prognozie ma się zmienić kierunek wiatru. Stacja pogodowa po górze raportuje wiatr 6 m/s z północy, ale w ciągu 2 godzin może się to zmienić. Jeżeli się nie zmieni będziemy dziś w innym miejscu i może uda się nam rozegrać jedna lub dwie kolejki.

Punktualnie o 9 ruszamy na górę. Wiatr osłabł, a jak wjechaliśmy na górę okazało się, że wieje dosłownie z każdej strony. Czekamy aż wiatr się obróci. W miedzy czasie niektórzy wietrzą swoje modele nad doliną, ale niektórych opuszcza szczęście i termika. Jeden z pilotów spadł tak nisko, że wycieczka na lądowisko zajęła mu pół godziny, a przy lądowaniu lekko uszkodził model. Na szczęście dało się to naprawić i zawodnik było gotowy do dalszej części zawodów.

Panorama na północny stok góry Zvolen

Po dwóch godzinach czekania wreszcie wiatr odwraca się i rozpoczyna się 5 runda. Na początku z drobnym falstartem, gdyż pierwszych dwóch zawodników od razu zaliczyło reflighty. Ale potem już było lepiej. Wiatr z czasem systematycznie się nasilał. Z przedpola za to przychodziła termika i wzbogacała warunki, chociaż nawet u Słowaków słyszało się opinie, że to wiatr, który nie nosi. Bywały również sytuacje, że pilot w termice, która wysysała z butów, nie potrafił zrobić dobrego czasu.

Zbocze okazało się dla mnie za trudne. Typowo klifowa krawędź o górny wiatr sprawił, że nie czułem się dobrze w tym pierwszym starciu w klifowym lataniu. Dobre czasy zrobili ci zawodnicy, którzy są dobrze obyci z klifem w ogóle. Natomiast moje czasy 69.58 i 60,72 zepchnęły mnie o dalsze 3 miejsca. Jednak wynik 839, uważam za udany i wracam do domu zadowolony.

Zawody wygrał David Starý z wynikiem 4796 pkt., drugi jest Stefan Hölbfer z wynikiem 4771 pkt., a trzecie Philipp Starý – 4598 pkt. Ja zająłem ostatecznie 17 miejsce – 4025 pkt. Myślę że mała niespodzianką jest dopiero 4 miejsce Lukasa Gaubatza i 8 pozycja Radovana Plcha.

Podsumowanie.

Zawody zorganizowanie przez LMK Ružomberok oraz MK Zachorie można uznać za udane. Rozegraliśmy 6 rund, a w czasie zawodów żaden model nie uległ uszkodzeniu w trakcie lotu konkursowego. Przekazuję Wam zatem zaproszenie od Fero na następne zawody Slovakia F3F Open 2013 i myślę, że sam z niego skorzystam. Do zobaczenia Słowacjo.

Wyniki udostępnię, jak je otrzymam od organizatora.

Slovakia_F3F_Open_Results_2012

Bogusław

[galleryview id=94]

A to film nakręcony podczas pobytu na Słowacji. Zachęcam do obejrzenia również na Youtube

Donovaly – dzień 2

  2 komentarze do “Donovaly – dzień 3”

  1. Ahoj Boguslaw,
    posielam link na vysledky Slovakia Open F3F 2012 http://www.f3x.sk/Docs/Vysledky/2012/SlovakiaOpen_results_2012.pdf

    Ahoj, Fero

    • Dziękuję Fero za świetne zawody w bardzo fajnej, sportowej atmosferze. Wyniki już podczepiłem do postu. Do zobaczenia za rok!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.