lis 072012
 

Wiele razy w swojej krótkiej modelarskiej przeszłości zastanawiałem się jak dotrzeć do miejsc, w których można polatać. Wiele też widziałem projektów, które miały za zadanie stworzenie takiego spisu. Jednak wszystkie one umierały śmiercią naturalną. Dlatego sam stworzyłem listę takich punktów dla Automapy.Teraz przyszła kolej na nową wersję, na Androida.

Android jako system operacyjny w telefonach komórkowych staje się coraz bardziej popularny. Tablety z Androidem nie są niczym specjalnym, a w niedługim czasie na pewno pojawią się i komputery. Elastyczność tego systemu powoduje, że zainstalowanie sobie nawigacji, czy mapy satelitarnej jest już standardowo oferowane przez twórców systemu Android. Dlatego przyszedł czas na stworzenie listy punktów ze zboczami i lotniskami dla tego systemu.

Oto przedstawiam przygotowaną przez siebie we współpracy z rcmapy.com mapę zawierającą umiejscowienie lotnisk i zboczy w Polsce, Czechach i na Słowacji. Mapa jest ogólnie dostępna do odczytu, każdy jednak będzie mógł zgłosić poprawki i nowe punkty do dodania, choć z doświadczenia poprzedniego projektu „POI do Automapy” wiem, że zainteresowanie dodawaniem własnych miejsc jest znikome.

Adres mapy jest następujący: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=203113069846061157457.0004c1532c6497bacd91d. Wystarczy teraz dodać tę mapę do „Swoich Miejsc Google” i już mapa może wędrować z nami w telefonie lub tablecie. Oczywiście aby z niej skorzystać potrzebny jest dostęp do internetu. Życzę miłego korzystania ze zgromadzonych przeze mnie POI-ów. Jeżeli na mapie będą błędy także proszę o ich zgłaszanie.

Bogusław

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.