lis 212012
 

Trio-czyli Darek, Kamil, Rafał.

W tym składzie spotkaliśmy się w środku tygodnia, by nie owijając w bawełnę, wyszaleć się na południowym. Ten kierunek wiatru prognoza pokazywała już wczoraj, a ja korzystając z wolnego dnia postanowiłem potrenować.

Na południowym zboczu Góry Szybowcowej pojawiam się o 12 jako pierwszy. Na miejscu to, czego się spodziewałem, czyli wiatr S z lekką, wschodnią odchyłką o sile około 7m/s. Słoneczna pogoda i temperatura ok. 10 stopni. Ascot zapakowany ważył ok. 3,3kg.

Warunki wyśmienite, uzupełnione (jak na listopad) dosyć solidną termiką oraz niebanalną turbulencją pozwalały zapalić całkiem nieźle. Po szybkim telefonie do chłopaków zjawia się Darek i szykuje Stingera. Po pierwszym locie Darek postanawia dołożyć nieco balastu, gdyż silne turbulencje dawały Stingerowi o sobie znać. Jako ostatni przyjeżdża Kamil. Wyciąga Dingo, balastuje i czeka w kolejce by za chwilę pokazać jak tnie powietrze.


Stinger Darka na tle Jeleniej Góry.

Dzisiaj każdy z nas wylatał się do upadłego. Po godzinie 16 jest już zimno i prawie ciemno, wracamy do domu. Na górze zostali jeszcze Kite’owcy, którzy też postanowili potrenować przy pomocy latawców i desek z kółkami 😉

Rafał.

[galleryview id=124]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.