lut 142013
 

W sobotę zdzwoniliśmy się z chłopakami by polatać na naszej ulubionej, ośnieżonej górce. Postanowiłem zrobić chłopakom niespodziankę przywożąc Trenerka z napędem spalinowym, który niedawno wpadł w moje ręce. Ale o tym za chwilę.

Na górkę wybrałem się z Marcinem. Na miejscu, kombatem latał już Bogusław. Zimno nie było, temperatura około zera i wcale nam to nie przeszkadzało. Marcin miał okazję kolejny raz tej zimy przetestować narty w swoim wielozadaniowym RWD-5. Górę Szybowcową odwiedził także nasz kolega Marek ze swoimi dziećmi, które stawiają swoje pierwsze kroki w modelarstwie. Ja zabrałem ze sobą piankowego Focke-Wulfa 190 oraz wspomniany wcześniej model.

Historia tego modelu zaczęła się jakieś 6-7 lat temu, kiedy zostałem poproszony przez kolegę-paralotniarza o pomoc w  docieraniu motorka, oblocie i nauce latania. Kolega jednak szybko zraził się do modelarstwa, gdyż nauka latania modelem nie szła mu najlepiej. Postanowił więc go sprzedać. Każdy z nas wie, że to nie takie łatwe kierować modelem zdalnie sterowanym. Nowym nabywcą stał się kolega latający z nami czynnie, który tym modelem (jak na Trenerka przystało) wykonywał swoje pierwsze, poważne loty. Później model przeleżał u niego ładnych kilka lat ustępując miejsca w powietrzu szybowcom i modelom elektrycznym. W końcu doczekał się swoich kolejnych pięciu minut i ni z tego ni z owego znalazł się w moim posiadaniu.

Model znałem bardzo dobrze więc grzechem byłoby nie wziąć, zwłaszcza dla tak pięknego silniczka – OS 55AX. Samolot trzeba było troszkę odremontować zaklejając folią termokurczliwą występujące dziurki i przetarcia oraz co nieco podkleić. Trenerek chwilę u mnie polata i niedługo prawdopodobnie zacznie kolejną podróż, trafiając do niedawno powstałej w Jeżowie Sudeckim modelarni, by  „szkolić” następne, młode pokolenie. Tymczasem ja (wracając po latach do spaliny) zbuduję pod ten silniczek jakiegoś kolejnego, dziarskiego akrobata, wszak na spalinie się wychowałem, a z trenerków już dawno wyrosłem. Nie samym F3F’em człowiek żyje 😉

Rafał.

[galleryview id=133]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.