wrz 142013
 

Dziś jak przez ostatnie dni pogoda nie dała nam szans do jakiekolwiek loty. Wszyscy więc czekaliśmy w hotelach na ceremonię zakończenia tych deszczowych zawodów.

Ceremonię zakończenia Mistrzostw Europy F3F Donovaly 2013 zaplanowano na godzinę 18. Oczywiście stawiliśmy się w komplecie. Pan Marian Maslo po rozpoczęciu uroczystości podziękował wszystkim zawodnikom za wytrwałość i wyrozumiałość. Podziękował także sędziom oraz całej obsłudze technicznej. Następnie przedstawiono zawodników, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce oraz udekorowano najlepszych.


zwycięzcy: 1.Frédéric
Hours, 2. Torp Espen, 3. Jiří Souček

Zwyciężył Frédéric Hours z Francji (1000 pkt.). Drugie miejsce zajął Torp Espen z Norwegii (976,51 pkt.), a trzecie Jiří Souček z Czech (974,27 pkt.).


juniorzy: 1. Marian Mrva, 2. Adam Bury

Z naszych zawodników najlepsze miejsce zają Andrzej Kłusek, plasując się na 17 miejscu z wynikiem 905,49 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 19 – Adam Bury (879,62 pkt.), 21 – Rafał Wiaderek (844,23 pkt.) i 26 – Ryszard Miśkiewicz (820,20 pkt.) Ogółem startowało 29 zawodników z 8 krajów Europy, oraz dwóch gości ze Stanów Zjednoczonych, którzy nie byli klasyfikowani.

W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął Marian Mrva ze Słowacji (910,89 pkt.), a drugie Adam Bury z Polski (879,62 pkt.). Szkoda, że na tak dużym kontynencie poszczególne graje nie wystawiają w reprezentacji młodych zawodników. Znacznie urozmaiciło by to tę konkurencję.


Najlepsze drużyny: 1. Francja, 2. Słowacja, 3. Republika Czeska

Udekorowano także trzy najlepsze drużyny. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom z Francji, drugie zawodnikom ze Słowacji, a na trzecim uplasowali się zawodnicy z Czech. Nasza reprezentacja zajęła niestety dopiero 7 miejsce.

Na koniec Pan Thoms Bartowsky podsumował imprezę oraz oficjalnie zakończył Mistrzostwa Europy Donovaly 2013.

Po zakończeniu udaliśmy się na bankiet do hotelu Almet. Główną atrakcją wieczoru było losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Pan Thomas Bartowsky losował numery startowe zawodników. Pierwsza nagroda powędrowała do zawodnika z Niemiec, Axela Barnitzke. Był to laminatowy model szybowca Mini Elipse. Słowacki junior, Marian Mrva wylosował model Chili F3K firmy StratAir. Nagrodą główną był wyczynowy model szybowca F3F, znany wszystkim Rotmilan. Szczęśliwym posiadaczem tego bolida stał się  Szwajcar Martin Ulrich.

Jeden z zawodników polatał nad naszymi głowami miniaturowym quadrocopterem. Wieczór spędziliśmy w miłej atmosferze. Oglądaliśmy slajdy z Mistrzostw Europy i Eurotouru oraz filmy nakręcone przez zawodników. Towarzyszyła nam lokalna góralska kapela. Wieczorem pożegnaliśmy się ze wszystkim i rozeszliśmy do swoich hoteli.

Tabela wyników indywidualnych Mistrzostw Europy F3F Donovaly 2013

Tabela wyników drużynowych Mistrzostw Europy F3F Donowaly 2013

Mistrzostwa Europy Donovaly 2013 zostały zakończone. Zawodnikom na pewno pozostał niedosyt wynikający z braku dobrej do latania pogody.  Za rok w tym samym miejscu odbywać się będą Mistrzostwa Świata. Miejmy nadzieję, że zarówno pogoda jak i organizatorzy będą lepiej przygotowani. Jutro czeka nas długa droga do domu. Żegnamy się więc z Donovaly. Do zobaczenia za rok.

Rafał

[galleryview id=203]

Mistrzostwa Europy F3F Donovaly – dzień 5

  4 komentarze do “Mistrzostwa Europy F3F Donovaly – dzień 6”

  1. Dobra zabawa się skończyła szykować się na zakończenie sezonu u górali wywalać storczyki z pucharków pucować modele i czekać na ostatnią bitwę tego sezonu . Świetnie że tylu chłopaków z gdańska i okolic nas odwiedzi trzeba jeszcze zwerbować klifowego dziada – Kierownika żeby nie odstawał od reszty …

  2. Wiem ,że wypadli dobrze, ale mało polatali i w dosyć kiepskich warunkach, chyba ,że byli wcześniej lub zostali i trochę potrenowali, a co z Tobą kiedy wpadniesz na jakiś F3F, Twoja stronka jakby nieżywa.

  3. Amerykanie przyjechali na rozpoznanie lokalnych warunków w boju ale im się nie udało?

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.