gru 052013
 

Przed niedzielnym popołudniem dostałem telefon. Odbieram i… w te pędy przebieram się i wybiegam z domu. Żona zaskoczona moim zachowaniem pyta, o co chodzi, ja szybko odpowiadam, że za moment będziemy mieli na modelarni nietypowego gościa.

Po drodze zabieram Dominika i po trzech minutach jestem już pod modelarnią. Na parkingu przy Euroregionalnym Centrum stoją już samochody. Domyślam się, że ów gość jest ważną osobistością. Zajeżdżam autem na tyły centrum i szybko z synem udaję się na modelarnie, czeka już na mnie teść, ale nie chce nic powiedzieć tylko tajemniczo się uśmiecha.

Po chwili słyszę głosy na korytarzu i w drzwiach pojawia się W-ce Wójt Pan Wiesław Zieliński, Dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego Pan Jacek Musiał, Pan Stanisław Błasiak oraz nasz gość. Nie wierzę własnym oczom… odwiedził nas generał oraz jedyny Polak, jaki poleciał w kosmos pan Mirosław Hermaszewski.

Po przywitaniu Pan Mirosław podszedł do regałów z wyposażeniem modelarskim i skrupulatnie przeglądał ich zawartość, co jakiś czas podpytując mnie, co, do czego służy. Byłem zaskoczony,  ponieważ większość rzeczy znał. Okazało się, że też był modelarzem, ostatnio nawet kupił wnukowi mini śmigłowiec RC.

Po krótkiej rozmowie ze mną oraz z Dominikiem wręczył mojemu synowi pamiątkową wizytówkę z dedykacją oraz autografem.

Warto wspomnieć, że Pan Mirosław  szkolił się w szkole szybowcowej w Jeżowie Sudeckim oraz latał na naszych zboczach.

Do spotkania doszło 4.08.2013r. Relację umieszczam teraz gdyż dopiero otrzymałem pamiątkowe zdjęcia  😉

Marcin

[galleryview id=227]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.