gru 312013
 

W ostatni dzień minionego roku doszło do modelarskiego spotkania na Górze Szybowcowej z zespołem Oddział Zamknięty.

Dostałem informację, że na Górę Szybowcową wybiera się zespół, lider oraz założyciel zespołu Pan Wojciech  Łuczaj-Pogorzelski jest zapalonym modelarzem i nie może przepuścić okazji by polatać swoim phantomem na naszej górce.

Razem z Jarkiem wybieram się na górę by jako „gospodarz” przywitać się po modelarsku z zespołem.Będąc już na lotnisku wyczekujemy, wiemy, że mają przyjechać, tylko nie wiemy, kiedy. Czas, który spędzamy na czekaniu wykorzystujemy by polatać tuż nad głowami glajciarzy, którzy tego dnia licznie okupowali górę. Czas mija a tu nic, żadnego zamieszania powoli tracimy nadzieję i już mamy opuszczać górę, gdy nagle podjeżdża ciemny bus, drzwi się otwierają i wysiada Oddział Zamknięty. Część zespołu udaje się do Hexy na herbatę zaś w naszym kierunku zmierza Pan Jarosław Wajk, manager zespołu Pani Dobrosława Zych oraz Pan Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, który niesie ze sobą swojego wirnikowca. Przywitanie, uściski, wstępne informacje o kierunku i sile wiatru i rozpoczynamy wspólne latanie. Quadro unosi się w powietrze i rozpoczyna dzikie harce na naszym jeżowski niebie, widać dużą wprawę w lataniu, okazuje się, że Pan Wojciech zajmuje się modelarstwem od wielu lat, jego quadro jeździ z nim na większość koncertów i każdą wolną chwilę spędza na wietrzeniu śmigieł 😉 

Phantom w powietrzu z podwieszoną kamerką

Z zainteresowaniem spogląda na nasze modele i pyta nas czy może spróbować polatać naszymi modelami. Już po chwili Jarka Piper unosi się w powietrze prowadzony przez lidera zespołu. Pan Wojciech też lata w mode 2 i niema żadnego problemu w lataniu górnopłatem. Czas goni a zespół spieszy się na sylwestrowy koncert do Jeleniej Góry. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia, autografy w tym jeden na skrzydle Czyżyka oraz w kronice Jeżowa Sudeckiego, jaką przywiózł na górę mój teść Władysław Jagiełło.

Czyżyk dostaje drugie znamię na skrzydełku 😉

Zespół obiecał, że odwiedzi nas jeszcze, nie Jelenią Górę a jeżowską Górę Szybowcową i naszą modelarnie oraz że spotkamy się jeszcze na wspólnym lataniu. Już teraz serdecznie zapraszamy do nas i do zobaczenia.

Zdjęcia ze spotkania pojawią się na oficjalnej stronie zespołu Oddział Zamknięty, na którą zapraszamy https://www.facebook.com/OddzialZamkniety

 

Marcin

[galleryview id=239]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.