mar 222014
 

Choć zima tego roku była łaskawa dla modelarzy to i tak każdy z nas czekał na pierwszy powiew wiosennego powietrza. Nasza modelarnia zaplanowała przywitać wiosnę w prawdziwie modelarskim stylu, czyli z modelem oraz radiem w ręku.

Na spotkanie przybyło dziewiętnastu 🙂 młodych oraz starszych modelarzy każdy z modelem w ręku. Wiosnę przywitaliśmy wystrzeleniem rakiety Tytan 2, która po wysokim locie łagodnie opadła za pomocą spadochronu na płytę lotniska.


Powietrzne grupowe zdjęcie wykonane z quadra

Marcelin z pomocą Rafała oblatali model, który został zbudowany na naszej modelarni. Model lata znakomicie i może być z powodzeniem budowany przez pozostałych młodych modelarzy.


Pierwszy lot modelu Roben zbudowanego przez Marcela

Była też nauka latania z radiem na „smyczy” w powietrze wzbił się mój Fling strzelany z gumy, każdy mógł spróbować polatać tym lekkim szybowcem jak się okazało mały wiatr i sprawa już nie była taka prosta.


Start Flinga z gumy

Do lekcji nauki latania zgłosił się Grzesiek z córkami okazało się, że Oliwia przejawia znakomite zdolności w utrzymywaniu modelu w powietrzu (jest lepsza od taty), choć nie każde lądowanie było udane to i tak należą się jej brawa za odwagę.


Oliwia z uszkodzonym śmigłem w ręku

Dzień wiosenny był bardzo udany a te kilka godzin spędzone na lotnisku bezcenne, już teraz planujemy wspólne polatanie tylko tym razem z rozpalonym grillem i koszem piknikowym.

Zapraszamy na naszego facebooka

https://www.facebook.com/modelarniajezowsudecki

Marcin

[galleryview id=257]

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.