maj 042014
 

Zimna majowa niedziela rozpoczyna miesiąc pikników. Po dwóch dniach „angielskiej” pogody wreszcie się przejaśniło i zaczęło wiać z NW, a ponieważ długo nie wiało, cały team stawił się na Górze Szybowcowej.

Pierwszy na górze zameldował się Karol. Kiedy około 10 testował zakręt zbocze nie chciało pracować, więc przeniósł się na zachodnie zbocze. Kiedy rozpakowywał swojego Ascota ja dotarłem na górę i tak samo jak Karol zatrzymałem się na zakręcie. Po chwili mój Ascot był gotowy do lotu. Porozmawiałem jeszcze chwile z Karolem i wrzuciłem model w powietrze. Jeden zakręt, drugi, oj, słabo coś… Ascot stanowczo odmawia utrzymania się na jednakowym poziome, nie mówiąc o wznoszeniu. Pierwszy lot kończy się spacerem po model na pobliską łąkę. Niewiele się zastanawiając szybko przenoszę się do Karola i teraz latamy na zmianę.Niedługo po tym pojawia się Marcin ze swoim Czyżykiem. Jak na te warunki ten model lata bardzo fajnie. Widać jak micha cieszy się Marcinowi.

Po jakiejś godzinie na górę dociera Rafał. Przygotowuje Respecta i zaczyna latać na zakręcie. Powietrze jest chyba dla niego bardziej łaskawe, bo od czasu do czasu obserwujemy, jak jego model wyskakuje nad horyzont. Niemniej u nas też jest fajnie, choć zimno. Temperatura nas nie rozpieszcza. Po kolejnych 3 kwadransach dociera też Kamil i Razem z Rafałem latają na łuku drogi. Po jakiejś godzinie postanawiamy do nich dołączyć. Zarówno Karol, jak i ja, stwierdzamy, że są chwile, kiedy jest bardzo fajnie, ale czasami też zdycha i lata się w takiej padaczce.

W między czasie na górę docierają obydwa Darki. Dziś dzień oblotów. Darek Nanowski oblatuje Freestylera, a Darek Dudzik Respecta w wersji zelektryfikowanej. Po jakimś czasie wykonałem jeszcze jeden lot, a następnie poszedłem do Darków, by przyjrzeć się tym nowym modelom. Obydwa zresztą latają poprawnie. Poniżej krótki film z oblotu e-Respecta.

Dziś każdy sobie polatał. Choć pogoda nie rozpieszczała nikt na pewno nie żałuje tego dnia. Zabrakło tylko Gerarda, Piotra i Jarka.

Bogusław

[galleryview id=264]

  Jeden komentarz do “Zimna majówka”

  1. Świetny dzień, znakomite latanie. Tak się wybawiłem, że nawet nie szkoda mi urwanej klapy 🙂

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.