sie 012014
 

1 sierpnia 2014 roku na terenie przyległym do Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z obchodami na Dolnym Śląsku 95 rocznicy powstania Policji Państwowej oraz festyn dla mieszkańców.

Poszczególne komendy województwa dolnośląskiego prezentowały się w pawilonach, które były rozstawione wokół fontann multimedialnych. Komenda Miejska z Jeleniej Góry również brała czynny udział w obchodach Święta Policji. Pod pawilonem Jeleniogórskiej Policji można było zobaczyć materiały prewencyjne, które promowały bezpieczne zachowanie nie tylko podczas letniego wypoczynku, lecz również w trakcie roku szkolnego.

Na zaproszenie funkcjonariuszy Policji pod namiotem zagościli modelarze z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego z Jeżowa Sudeckiego. Nasza modelarnia zaprezentowała wystawę „ Historia szybownictwa w Grunau – Jeżowie Sudeckim” oraz modele, które uniosły się w powietrze, wzbudzały one sporą ciekawość licznie przybyłych uczestników festynu. Nie zabrakło również ducha gór Liczyrzepy, który opowiadał o atrakcjach naszego regionu, Walończyka mieszkańca Karkonoszy oraz skrzata, który rozdawał dzieciom agaty – kamieni szczęścia. Była również okazja spróbowania naszej regionalnej kuchni, przysmaki przygotowała Chata Karkonoska z Karpacza.

Pawilon Komendy Miejskiej z Jeleniej Góry odwiedził Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciechem Ołdyńskim.

Podczas trwania festynu na dzieci oraz dorosłych czekało wiele atrakcji m.in. występ orkiestry dolnośląskiej Policji, pokaz musztry paradnej oraz pokazy tresury psów służbowych. Zwieńczeniem trwającego festynu był wspaniały pokaz fontann multimedialnych, który został specjalnie przygotowany na 95 rocznicę powstania Policji.

Marcin Gurtatowski
[galleryview id=274]

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.