sie 262016
 

Dnia 26 sierpnia br. w Auli UAM w Poznaniu odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 10-lecia służby samolotów F-16 w polskich Siłach Powietrznych.
Podczas uroczystości wręczono statuetki Ikara oraz kilkadziesiąt odznaczeń i wyróżnień dla lotników. Kapituła Błękitnych Skrzydeł przyznała wyróżnienie lotnicze dla naszej modelarni.

Decyzją Kapituły Błękitnych Skrzydeł, najwyższego honorowego wyróżnienia lotniczego w kraju, składającej się z Redakcji „Skrzydlatej Polski” i Zarządu Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Aeroklubu Polskiego tegorocznym laureatem Błękitnych Skrzydeł zostało Euroregionalne Centrum Modelarskie za wskrzeszenie lotniczej działalności modelarskiej na Ziemi Jeleniogórskiej i wkład w kształcenie najmłodszych adeptów lotnictwa. Nagrodę z rąk przedstawicieli Kapituły odebrała delegacja Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim w składzie Władysław Jagiełło, Rafał Wiaderek, Marcin Gurtatowski.

Błekitne Skrzydła w Jeżowie Sudeckim
Rafał Wiaderek, Marcin Gurtatowki i Władysław Jagiełło z nagrodą Błękitne Skrzydła

Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas centralnych obchodów Święta Lotnictwa, w piątek 26 sierpnia 2016, w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nagrodę „Błękitne Skrzydła” redakcja Skrzydlatej Polski ustanowiła w 1964 roku. Od 1990 roku wyróżnienie jest przyznawane wspólnie przez Skrzydlatą Polskę i Zarząd Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Aeroklubu Polskiego. Przyznawana jest ona za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim wciągu ostatniego roku, poprzedzającego przyznanie nagrody, oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Rafał.

  2 komentarze do “„Błękitne Skrzydła” dla modelarni z Jeżowa.”

  1. No Panowie tak trzymać! Gratuluję nagrody !!!

  2. Rafał! Jaki Ty piękny w tym krawacie!
    Gratuluje nagrody!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest niemożliwe.